Home    |    Daily Lakbima    |    Sunday Lakbima    |   Rajina |    Archive    |    Advertise With Us    |     Careers Email - lakbimaonline@gmail.com youtube

lakbima.lk
                                                                                        එසැනින් පුවත් | ගොසිප් | විශේෂ පුවත් | සුන්දර ලක්බිම | ව්‍යාපාරික පුවත්   

පුංචි තිරයේ මහා කලා මංගල්‍යය 20 වැනිදා නෙළුම් ‍පොකුණේදී

පුංචි තිරයේ මහ කලා මංගල්‍යය හෙවත් 22 වන සුමති සම්මාන උළෙල මෙම මස 20 වන දින නෙළුම් ‍පොකුණ රඟහ‍ලේදී අති උත්කර්ෂවත් අයුරින් පැවැත්වේ. 2016 වසරේ ප්‍රශස්ත ටෙලි නිර්මාණ සහ කලාකරුවන් ඇගයීමට ලක්කරමින් මෙවර සුමති සම්මාන පිරිනැමේ. ඒ සඳහා නිර්දේශිත වූ නාම ඊයේ (11) කොළඹ ජයික් හිල්ටන් හෝටලයේදී පැවැති මාධ්‍ය හමුවේදී එළි දැක්වීය.

බොහෝ දුරට අපේ රටේ ඇගයීමට ලක්වන්නේ ජයග්‍රාහකයා පමණයි. නමුත් නිර්දේශවීම කියන්නේම විශාල ජයග්‍රහණයක් වගේම අති විශාල ගෞරවයක්. වසර 22ක් පුරාවටම අපේ කලාකරුවන් දිරිමත් කිරීම වෙනුවෙන් පැවැත්වෙන සුමති සම්මාන උළෙල සඳහා අපේ රටේ කලාකරුවන්ගෙන් ලැබෙන නොමඳ සහයෝගයත් අපි මෙහිදී අගය කරනවා යනුවෙන් සුමති සම්මාන උළෙ‍ලේ නිර්මාතෘ සහ සංවිධාන කමිටු සභාපති, නියෝජ්‍ය කථානායක තිලංග සුමතිපාල මහතා මෙම අවස්ථාව අමතමින් පැවැසීය.

සුමති සමූහ ව්‍යාපාරයේ සභාපති ජගත් සුමතිපාල මහතා, අයි.ටී.එන්. රූපවාහිනී ආයතනයේ වැඩසටහන් හා අලෙවි උපදේශක පියදාස රත්නසිංහ මහතා, ඩයලොග් ආසියාටා සමාගමේ සන්නාම හා මාධ්‍ය සාමාන්‍යාධිකාරි හර්ෂ සමරනායක මහතා, මහජන බැංකුවේ අලෙවි සහ පර්යේෂණ සාමාන්‍යාධිකාරී එස්.බි. කුමාරසිංහ මහතා, සුමති සම්මාන උළෙ‍ලේ ව්‍යාපෘති අධ්‍යක්ෂ ‍‍‍ජ්‍යෙෂ්ඨ කලාශූරී සතිස්චන්ද්‍ර එදිරිසිංහ මහතා ඇතුළු කලා ශිල්පීන්ද 22 වන සුමති සම්මාන උළෙ‍ලේ නිර්දේශිත නාමයන් ප්‍රකාශයට පත්කිරීමේ මෙම අවස්ථාවට සහභාගි වූහ.

මෙහිදී ප්‍රධාන අනුග්‍රාහකත්වයට අදාළ ගිවිසුම ඩයලොග් ආසියාටා සමාගම සහ සුමති සම්මාන උළෙ‍ලේ නිර්මාතෘ තිලංග සුමතිපාල මහතා අතරත් සහයෝගිතා අනුග්‍රාහකත්වයට අදාළ ගිවිසුම මහජන බැංකුව සහ සුමති සම්මාන උළෙ‍ලේ නිර්මාතෘ තිලංග සුමතිපාල මහතා අතරත් සිදුවිණ.

1. හොඳම ටෙලි නාට්‍යය (ප්‍රාසාංගික)

මද්දහන - (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
වන්වේ - (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
තාරා - (ස්වර්ණවාහිනිය)

2. හොඳම ඒකාංගික ටෙලි නාට්‍යය

ධර්මාධිකරණයට කැඳවීම් - දයාරත්න රටගෙදර       (ජාතික රූපවාහිනිය)
සැඳෑ සමය - සන්තුස් ලියනගේ (ජාතික රූපවාහිනිය)
පසුතැවිල්ල - ආනන්ද අබේනායක (ජාතික රූපවාහිනිය)

3. හොඳම ටෙලි නාට්‍යය අධ්‍යක්ෂ

සුමිත් රත්නායක - මද්දහන (ස්වාධීන රූපවහිනිය)
ලලිත් රත්නායක - වන් වේ - තනි අතට යන පාර  (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
ආනන්ද අබේනායක - තාරා - (ස්වර්ණවාහිනිය)

4. හොඳම ටෙලි නාට්‍යය නළුවා

මහේන්ද්‍ර පෙරේරා - (හේරත් බණ්ඩා) ගොලු තාත්තා (ස්වර්ණවාහිනිය)
පුබුදු චතුරංග (දොස්තර තේජන සෙනෙවිරත්න) වන්වේ - තනි අතට යන පාර (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
සුමිත් රත්නායක - (සෝමසිරි) මද්දහන  (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)

5. හොඳම ටෙලි නාට්‍යය නිළිය

ශලනි තාරකා (නන්දිතා) තාරා (ස්වර්ණවාහිනිය)
මාදනී මල්වත්තගේ - (ඉන්ද්‍රානි) නැට්ටුක්කාරයෝ (ජාතික රූපවාහිනිය)
උමාලි තිලකරත්න (නූරි) බොහීමියානුවා (ස්වර්ණවාහිනිය)

6. හොඳම ටෙලි නාට්‍යය සහය නළුවා

ලක්ෂ්මන් මෙන්ඩිස් - (ජයසුන්දර) මද්දහන (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
සංජීව උපේන්ද්‍ර - (මුගේන්ද්‍රන්) වන් වේ - තනි අතට       යන පාර (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
සරත් කොතලාවල - (විදුහල්පති) ගොළු තාත්තා (ස්වර්ණවාහිනිය)

7. හොඳම ටෙලි නාට්‍යය සහය නිළිය

කෞෂල්‍යා ප්‍රනාන්දු - (නන්දිතාගේ මව) තාරා (ස්වර්ණවාහිනිය)
ගයනි ගිසන්තිකා - (නාලනී) මද්දහන (ස්වාධීන රූපවාහිනය)
ජයනි සේනානායක - (කවි අම්මා) මීදුම් අම්මා (ස්වර්ණවාහිනිය)

8. වසරේ නැගී එන ටෙලි නාට්‍යය නළුවා

අමිල සඳරුවන් - (බුවා) බොහීමියානුවා (ස්වර්ණවාහිනිය)
සචිත් අනුත්තර - (කල්ප) බොහීමියානුවා  (ස්වර්ණවාහිනිය)
උදිත අබේරත්න - (ගණකාධිකාරි) නැට්ටුක්කාරයෝ  -  (ජාතික රූපවාහිනිය)

9. වසරේ නැගී එන ටෙලි නාට්‍යය නිළිය

නුවනි වලිමුණි - (බිසෝ මැණිකේ) භව චක්‍ර  (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
ගයත්‍රි රාජපක්ෂ - (සුභාෂිණි) මා ද ඔබම විය (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
වත්සලා රණසිංහ - (චාමි) විභාගය ෆේල් (ස්වර්ණවාහිනිය)

10. හොඳම ටෙලි නාට්‍යය කැමරා අධ්‍යක්ෂ

තිසර තුල්වන් - මද්දහන (ස්වාධීන රූපවාහිනය)
සචිත වීරපෙරුම - වන් වේ - තනි අතට යන පාර       (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
ප්‍රභාත් රෝෂණ - ගොළු තාත්තා (ස්වර්ණවාහිනිය)

11. හොඳම ටෙලි නාට්‍ය සංස්කරණය

ලක්රුවන් ද සේරම් - සික්කා ටීම් (ජාතික රූපවාහිනිය)
අසුන් මල්වත්ත - බොහීමියානුවා (ස්වර්ණවාහිනිය)
ජගත් වීරතුංග - මද්දහන (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)

12. හොඳම ටෙලි නාට්‍යය කලා අධ්‍යක්ෂ

මංජුල අයගම - ගොළු තාත්තා (ස්වර්ණවාහිනිය)
හේමසිරි ප්‍රනාන්දු - චක්‍ර (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
බන්දුල වීරසේකර - මීදුම් අම්මා (ස්වර්ණවාහිනිය)

13. හොඳම ටෙලි නාට්‍ය සංගීත අධ්‍යක්ෂ
භාගේශ්‍රි ෆොන්සේකා - තාරා (ස්වර්ණවාහිනිය)
දර්ශන රුවන් දිසානායක - මද්දහන (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
ගයාන් ගණකධාර - මීදුම් අම්මා (ස්වර්ණවාහිනිය)

14. හොඳම ටෙලි නාට්‍යය තිර රචනය

නාමල් ජයසිංහ - තාරා (ස්වර්ණවාහිනිය)
රසික සුරවීර ආරච්චි - සිල්ලර කාසි  (ජාතික රූපවාහිනිය)
සුමිත් රත්නායක - මද්දහන (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)

15. හොඳම ටෙලි නාට්‍යය ගීත රචනය

සුනිල් ආර්. ගමගේ - මාද ඔබම විය(වැල්ලට ඉර එන්න කලින්) (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
මහින්ද ප්‍රසාද් මස්ඉඹුල - මීදුම් අම්මා (පින්සාර තොටමුනට බැස) (ස්වර්ණවාහිනිය)
සුමිත් රත්නායක - මද්දහන  (මද්දහනක අස්වැද්දුම වස් වැදුනා)   (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)

16. හොඳම ටෙලි නාට්‍යය ගායනය

කෝලිත භානු දිසානායක - ඉගිල යයි  ගිය සැණින් - වන් වේ - තනි අතට  යන පාර (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
අමරසිරි පීරිස් - බිඳීගිය මලානික හඬ   - ගොළු තාත්තා (ස්වර්ණවාහිනිය)
දීපිකා ප්‍රියදර්ශනී පීරිස් - වැල්ලට ඉර  එන්න කලින් - (මාද ඔබම විය) (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)

17. හොඳම ටෙලි නාට්‍යය අංග රචනය (වේෂ නිරූපනය)

නාරද ධනන්ජි තොටගමුව/ විදුර ශානක අබේධීර - චක්‍ර (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
ප්‍රියන්ත සිරිකුමාර - ගොළු තාත්තා (ස්වර්ණවාහිනිය)
වසන්ත විට්ටච්චි - වන් වේ - තනි  අතට යන පාර (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)

18. හොඳම රූපවාහිනී කාලීන වැඩසටහන

ජන අසුන - සමිත් බස්නායක (සිරස)
අලි මිනිස් සංහිඳියාව - ආර්.ඒ. දුෂාන්ත දර්ශන (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
රෙඩ් රිබන් - ප්‍රදීප් විජේකෝන් (ශ්‍රද්ධා රූපවාහිනිය)

19. හොඳම රූපවාහිනි සඟරාමය වැඩසටහන

සිනෙ මාත්‍රා - සිතාරා කළුආරච්චි  (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
ආර්ට් - ඕ.ඒ.ඕෂධ මහේෂ ප්‍රියංකර (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
අරුම පුදුම රෝද හතර - චන්දන  සෙනෙවිරත්න/ නාමල් සිදත් සූරියබණ්ඩාර (ජාතික රූපවාහිනිය)

20. හොඳම රූපවාහිනී සංගීත වැඩසටහන

සිහිනයකි රෑ - මහේෂ් නිශ්ශංක  (ජාතික රූපවාහිනිය)
යොවුන් වසන්තය - රංග ප්‍රේමරත්න/ සුනේත්‍රා කුමාරි (ජාතික රූපවාහිනිය)
ඩෙල් ස්ටූඩියෝ - චින්තක ගමලත්  (දෙරණ රූපවාහිනිය)

21. හොඳම රූපවාහිනී වාර්තා වැඩසටහන

ජීව සොබා - පූජිත දිසානායක (ජාතික රූපවාහිනිය)
පුෂ්කරණි (අරම දියවර) - රන්ජීවනි බැද්දෙවිතාන (දෙරණ රූපවාහිනිය)
සොබා දහර කිඹුල්ලු - අනුරාධ දේවප්‍රිය (ජාතික රූපවාහිනිය)

22. හොඳම රූපවාහිනී ළමා වැඩසටහන

 ගමරාළ දිව්‍ය ලෝකේ යයි - අතුල       රන්සිරි ලාල් (ජාතික රූපවාහිනිය)
ටිකිරි සිනා මල් - නුවනප්‍රිය අබේකෝන් (රංගිරි ශ්‍රී ලංකා)
චූටි ටීවී - සංඛ රණතුංග/ චන්දිම       කරුණාතිලක (සිරස රූපවාහිනිය)

23. හොඳම රූපවාහිනී අධ්‍යාපන වැඩසටහන

ළමා විද්‍යාගාරය - තුෂාරි ගමගේ - (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
ජාතික පාසල (පාහියංගල) - නිලූෆා මොහොට්ටි (ජාතික රූපවාහිනිය)
 නැණ මිහිර - දේවිකා තරංගනී කුමාරසිංහ (ජාතික රූපවාහිනිය)

24. හොඳම රූපවාහිනී ක්‍රීඩා වැඩසටහන

ජවයට අගයක් - ඒ.ඩබ්. වරුණ ලක්මාල් (ස්වාධීන රූපවාහිනිය)
ස්‍පෝට්ස් හිට් - මංජුල බස්නායක (ස්වර්ණවාහිනිය)
රන් පෙළහර - එස්.ඒ. කුමාරි මානෙල් (ජාතික රූපවාහිනිය)

25. හොඳම රූපවාහිනී කාන්තා වැඩසටහන

ඇය නැති ලොවක් - පුළිඳු මිස්සක එදිරිසිංහ (සිරස රූපවාහිනිය)
සමාජ මෙහෙවර - ජයමිණි ඉ‍ලේපෙරුම (ජාතික රූපවාහිනිය)
සමන්මලීි නැලිගම

ඡායාරූප - මලිත් ගමගේ

Add comment

ප්‍රතිචාර දැක්වීමේ කොන්දේසි : -
ප්‍රතිචාර දැක්වීමේදී පරුෂ වචන අපහාස කිරීම් ලිපියට අදාල නොවන ප්‍රතිචාර පල කිරීමෙන් වලකින ලෙස කරුණාවෙන් දන්වා සිටිමු.


Security code
Refresh

IMAGE

අද කාලේ කඨින පිංකම් අස්සේ 'බෝතල් පාටි'ත් දානවා

IMAGE 2017 Sep 22 15:40
කඨින චීවර මාසයක් ළඟ ළඟම එයි. බෞද්ධයන්ට සිදුකළ හැකි අට මහ කුසල් අතරින් මුල්ම කුසලය වන කඨින චීවර...
Views - 660

16 වියැති සිසුවිය බස් නැවතුමේ දී හෘදයාබාධයකින් මියයයි

IMAGE 2017 Sep 22 11:12
තම දූ පුතුන් පාසල් ගොස් යළි නිවසට පැමිණෙන තුරු දෙමාපියන් සිටිනුයේ දැඩි විමසිල්ලකින් බව...
Views - 2525

සුමති සම්මාන හිමිකරගත් කලා ලොවේ දිදුළන තරු

IMAGE 2017 Sep 21 12:27
ජාතියේ මහා කලා මංගල්‍යය හෙවත් සුමති සම්මාන උළෙල 20 දා  ප.ව. 6.30ට කොළඹ නෙළුම් ‍පොකුණ රඟහ‍ලේදී 22...
Views - 3297

'සවුදං ජෙමා' ගේ ඇත්තම තොරතුරු මෙන්න

IMAGE 2017 Sep 21 11:42
පසුගිය දා අන්තර්ජාලයේ අගනුවර ආපන ශාලාවක ඇති 'බුෆේ' එකක් පිළිබඳ දැන්වීමක් පළ විය. ඒ 'බුෆේ'...
Views - 2430

කුස තුළ දරුවන් නොමරා අපට බාර දෙන්න

IMAGE 2017 Sep 21 09:43
“අපි මේ ලෝකේ වැඩියෙන්ම ආදරය කරන්නේ අම්මටයි. අපට අසනීපයක් හැදුණාම, වේදනාවක් දැනුණාම, අපි...
Views - 1329

හෙළ කලා අඹරේ රජ ඔටුණු පැළඳේ

IMAGE 2017 Sep 21 00:50
පුංචි තිරයේ අසිරිමත් මහා කලා මංගල්‍යය හෙවත් සුමති සම්මාන උළෙල (20) කොළඹ, නෙළුම් ‍පොකුණ...
Views - 5715

Please publish modules in offcanvas position.